Autškola Star

FAQ

Jakmile se rozhodnete pro některý z našich kurzů a splňujete věk vybrané skupiny, můžete se přihlásit i pár měsíců před dovršením potřebného věku. Na závěrečné zkoušky půjdete, až dosáhnete požadovaného věku, stačí navštívit naší pobočku na uvedené adrese, kde dostanete žádost o řidičské oprávnění a posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Nechce-li se vám pro formuláře k přihlášení, klikněte na přihláška a zdravotní posudek a sami si je v pohodlí domova vytiskněte.

Z teoretické části se žák autoškoly částečně připravuje samostudiem z materiálů, které mu autoškola poskytne a dále pak dochází na konzultace, jejíchž termíny si může určit podle své potřeby. Konzultace probíhají v prostorách naší učebny nebo po předchozí domluvě i formou osobní konzultace na místě, které si žák zvolí.

Minimální počet hodin praktické jízdy je stanovený zákonem č.247/2000 Sb. v příloze č.3 a musí být v každé autoškole stejný!!! Např. sk.B - 28 hodin, sk.C - 18 hodin, motocykly zpravidla 13 hodin. Tyto uvedené hodiny jsou minimálně stanovené, pokud byste stanovené hodiny neabsolvovali, je to v rozporu se zákonem!!!

Pokud není výcvik ukončen, je to možné v kterékoliv fázi výcviku. Současná autoškola je povinna žadateli přestup umožnit, vystavit tzv. Potvrzení o částečném absolvování výuky a výcviku, vrátit žádost s lékařským posudkem, popř. provést finanční vyrovnání.

Ano, můžete. Dle § 13 zákona 247/2000 Sb. ke dni ukončení výcviku a výuky musíte dovršit předepsaného věku, na skupinu B je to 18 let. Doba od zahájení do ukončení výcviku nesmí přesáhnout 18 měsíců.

Zkouška se skládá ze 2 (v případě skupin C a D 3) dílčích zkoušek, které jsou na sobě nezávislé. To znamená, že pokud žadatel z některé z nich neprospěje, opakuje pouze tu neúspěšnou.

Dílčí zkoušky jsou tyto:

  1. zkouška z pravidel provozu na pozemních komunikacích
  2. zkouška z praktické jízdy (součástí je i kontrola vozidla před jízdou)
  3. zkouška z ovládání a údržby vozidel (pro skupiny C, D)

Rychlá navigace

Poslení příspěvky

Nové testové otázky
Autoservis Weber

Přibližně v polovině října 2021 by měly být do zkoušek z PPV zakomponovány nové testové otázky. Vyzkoušejte si je kliknutím na odkaz ;)

celý článek »
Zkoušky po 1.7.2021
Autoservis Weber


Od 1.7.2021 platí novela zákona 247/2000 Sb. o provádění zkoušek!!!

celý článek »
Autoškolou to nekončí, autoškolou to začíná!
Autoservis Weber

Chcete se zlepšovat, užít si, bavit se i po autoškole? Zůstaňte s námi v navazujících aktivitách ;)

celý článek »
Nastavení cookies