Autškola Star

FAQ

1. Jak se přihlásit do autoškoly?

Jakmile se rozhodnete pro některý z našich kurzů a splňujete věk vybrané skupiny, můžete se přihlásit i pár měsíců před dovršením potřebného věku. Na závěrečné zkoušky půjdete, až dosáhnete požadovaného věku, stačí navštívit naší pobočku na uvedené adrese, kde dostanete žádost o řidičské oprávnění a posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Nechce-li se vám pro formuláře k přihlášení, klikněte na přihláška a zdravotní posudek a sami si je v pohodlí domova vytiskněte.

2. Jak probíhá výuka?

Z teoretické části se žák autoškoly částečně připravuje samostudiem z materiálů, které mu autoškola poskytne a dále pak dochází na konzultace, jejíchž termíny si může určit podle své potřeby. Konzultace probíhají v prostorách naší učebny nebo po předchozí domluvě i formou osobní konzultace na místě, které si žák zvolí.

3. Kolik hodin jízd budu u Vás absolvovat? A je to v každé autoškole stejné?

Počet hodin praktické jízdy je stanovený zákonem č.247/2000 Sb. v příloze č.3 a musí být v každé autoškole stejný!!! Např. sk.B - 28 hodin, sk.C - 18 hodin, motocykly zpravidla 13 hodin. Tyto uvedené hodiny jsou minimálně stanovené, pokud byste stanovené hodiny neabsolvovali, je to v rozporu se zákonem!!!

4. Lze během výcviku přestoupit k jiné autoškole?

Pokud není výcvik ukončen, je to možné v kterékoliv fázi výcviku. Současná autoškola je povinna žadateli přestup umožnit, vystavit tzv. Potvrzení o částečném absolvování výuky a výcviku, vrátit žádost s lékařským posudkem, popř. provést finanční vyrovnání.

5. Můžu nastoupit do kurzu, když ještě nesplňuji podmínku věku pro danou skupinu?

Ano, můžete. Dle § 13 zákona 247/2000 Sb. ke dni ukončení výcviku a výuky musíte dovršit předepsaného věku, na skupinu B je to 18 let. Doba od zahájení do ukončení výcviku nesmí přesáhnout 18 měsíců.

6. Z čeho se skládá závěrečná zkouška?

Zkouška se skládá ze 2 (v případě skupin C a D 3) dílčích zkoušek, které jsou na sobě nezávislé. To znamená, že pokud žadatel z některé z nich neprospěje, opakuje pouze tu neúspěšnou.

Dílčí zkoušky jsou tyto:

  1. zkouška z pravidel provozu na pozemních komunikacích
  2. zkouška z praktické jízdy (součástí je i kontrola vozidla před jízdou)
  3. zkouška z ovládání a údržby vozidel (pro skupiny C, D)

7. Lze platit kurz na splátky?

Ano lze.

8. Lze v autoškole udělat řidičský průkaz pro cizince?

Ano lze, pro bližší informace nás kontaktujte.

Rychlá navigace

Poslení příspěvky

Nový Kompletní balíček C, C+E a PROFESNÍ PRŮKAZ za skvělou cenu
Autoservis Weber

Jako jedna z prvních autoškol v republice nabízíme výcvik skupin C a C+E na moderním nákladním automobilu MAN TGA S AUTOMATICKOU PŘEVODOVKOU bez omezení ŘO *) v soupravě s tandemovým přívěsem.

AKCE!

Kompletní balíček C, C+E a PROFESNÍ PRŮKAZ za cenu 35.000,- Kč vč.DPH pro prvních 20 přihlášených.

Tento balíček nabízíme i formou plně hrazené rekvalifikace pro žadatele z Úřadu práce. Pro absolventy naší autoškoly dokážeme navíc zprostředkovat zaměstnání u některé z našich spřátelených autodoprav. Pro více informací volejte 774 566 269.

*) Dle platného zákona nedojde po absolvování kurzu na tomto nákladním automobilu k omezení řidičského oprávnění - můžete tedy po absolvování jezdit nejen s automatem, ale i s vozidlem vybaveným klasickou manuální či poloautomatickou převodovkou :)

celý článek »
Spolupráce s Motolisy cz
Autoservis Weber

Míla Janoušek instruktorem silničních kurzů

celý článek »